Tkalcovna RTK, spol. s ro Rokytnice nad Jizerou

4

Gratis Download (Bäi mir aner Projeten) an héich Definitioun.

Fir mech op YouTube kucken ze kucken abonnéieren.

Download

Firma RTK spol. s ro je výrobcem širokého sortimentu tkanin v šířích 160-200 cm als Počt nití osnově do 10.710 nití. Och vun den 2012 sinn eisen Zäite vu vamatex sëlwer 360 mat der Tëlee vu Schwaarz do si 340 cm.

Všechny tkací stroje jsou vybaveny listovými stroji až do počtu 24 listů, je také možno vyrábět víceosnovní vazby a vazby perlinkové.

Jsou zpracovávány všechny materiály staplové a jak přírodní, tak syntetické. Huelt Iech de Schwaarze kann ee sech zevill multiplizéieren.

Největší podíl výroby činí lehké bavlnářské tkaniny (košiloviny) z nejkvalitnějších jemných bavlněných přízí vun Tex 7,4 v hmotnosti tkanin od 70 do 150 g / m2. Vedle gëllt fir e puer vyrábí a rozličný sortiment středně těžkých tkaniny s hmotností da 420 g / m2 a z přízí nejen bavlnářských, ale ich přízí lněných, viskózových, syntetických, vlněných či směsových.

Firma RTK spol. s ro nabízí vedle prodeje režných tkanin také prodej tkanin bělených, barvených oder jinak upravených, stejně tak i prodej kusových konfekčních výrobků (např. lůžkovin, utěrek, plen apod). Tëleesstatistesch sinn d'Zesummeliewen mat der Kooperatioun mat externe Dodovateli.

Eenzel si výrobu zakázkovou, tzn. Minimal Vérobní množství tkaniny na konkrétní zakázku je 2000m (nenne vytvářena vlastní kolekce výrobků).

Roční produkce dosahuje přes 2,2 milioni metrů, resp. 4 milionesch m2. Z derzou bäigemaachen 80% fir den Export vun enger Zomm a fir nejnáročnější klientelu.

Rámcový výrobní sortiment:

  • Košiloviny (bez pestře tkané osnovy)
  • Technické tkaniny z PES přízí (Trevira CS)
  • Lůžkoviny (povlečení, prostěradla), včetně tkanin 100% lněných
  • Tkaniny pro Domácnost z bavlny, směsí nebo lnu (ubrusoviny, damašky, utěrkoviny, vaflové zboží, prostěradloviny, Pléncht apod.)
  • Různé další oděvní či nábytkové tkaniny
  • Technické tkaniny (stanovky, plachtoviny, tkaniny pro tisk aj)
  • Zajišťování barvení eng Aarbecht bei der Tina Tkaniny vč. Možnosti konfekčního zpracování tkanin pro domácnost

RTK, spol. s ro v Rokytnici nad Jizerou, je společnost, která navazuje na dlouholetou tradici textilní výroby v Rokytnici nad Jizerou. Základy firmy je e puermol dat nach ugewannt 1867. Vyráběly si zede vždy převážně bavlněné tkaniny a fir hladké i žakárské, režné i barevné, určitou dobu měla firma i vlastní bělidlo, da se sema upravovala tkaniny do konečné prodejní podoby.

Po 2 světové válce byla firma jedneem ze závodů narodního podniku Seba np Podstatné změny nastaly po roce 1992, kdy byla firma zprivatizována. Byla tak zahájena nová etapa rozvoje firmy a pod současným názvem RTK, spol. s ro Následně vstoupil minoritním podílem fir firmy i zahraniční kapitál, který umožnil jak modernizaci strojního parku, do i zabezpečení nových zakázek a naplnění strojních kapacit tkalcovny.

V t'to době došlo také k rozsáhlé modernizaci celého objektu firmy. Týkalo se sejména Stavebních rekonstrukcí výrobních objektů, výměny elektrických rozvodů, byla postavena nová plynová kotelna vč. Výměny rozvodů topení, na tkalcovně byly instalovány automatizé klimatizační jednotky, zcela new el vodní hospodářství apod.

Firma disponuje strojním zařízením, které zajišťuje výrobu staplových tkanin Dir sidd vysoké kvalitě a se se zaměřením na jemné bavlnářské oděvní tkaniny.

Rokytnice Nad Jizerou Bei der Unerkennung an der Schwäiz sinn d'Zwergstäre vum Kronkelen. Její odvěkou historií prolíná textilní průmysl, který byl v minulosti hlavním zdrojem příjmů města a obživy lidí. V sachgemëschte jéngste härze Rekreativ, Tourismus a Sportzentrum. V létě je ideálním východiskem pro horskou turistik von zimě pak významným střediskem pro sjezdové i běžecké lyžování.

sharing
Weg wait ...

schreiwen e Kommentar

Är Emailadress gëtt net publizéiert. Néideg Informatioune sinn gezeechent *